همین حالا آگهی خود را به صورت رایگان ثبت کنید...

ثبت آگهی

معاوضه خودرو

آیا می دانید معاوضه خودرو با ملک چقدر رواج پیدا کرده است؟

رواج معاوضه خودرو با ملک

معاوضه خودرو : گسترش تبادلات تهاتری کار را تا معاملات سنگین چندصدمیلیاردتومانی پیش برده است. زمانی دیده می‌شد که در شمال کشور برخی زمین‌های نه‌چندان باارزش یا خانه‌های روستایی با خودرو معاوضه می‌شد. این تعویض‌ها بیشتر در محله‌ها و بین آشنایان انجام می‌گرفت اما امروز این روش گویا رسمیت بیشتری یافته و در انواع آگهی‌ها از مبادلات پایاپای صحبت به میان می‌آید. این پدیده به گفته تحلیلگران اقتصادی پیامد دو اتفاق مهم در بازار است. نخست فقدان پول و کمبود نقدینگی و دوم ارزشمندشدن خودرو. برای اطلاعات بیشتر با نوشتار بده بستان همراه ما باشید.

معاوضه خودرو با ملک

کمبود پول در بازار یکی از عواقب مهم و زودهنگام شدت گرفتن تحریم‌ها بود. رکود مسکن که چندمین سال خود را می‌گذراند به دلیل کمبود نقدینگی در بازار و البته چند عامل موثر دیگر بر بازار سایه افکنده است. اما ایرانیان با آنکه نقدینگی‌شان کمتر شده است؛ بیکار ننشسته و به‌دنبال راه جایگزین برای رونق دادن به بازار و برطرف‌کردن احتیاجاتشان گشتند. وقتی دولت می‌تواند نیازهای کشور را با تهاتر تامین کند؛ مردم هم در اشل کوچک‌تر همین کار را می‌توانند الگوبرداری کنند. بنابراین بازار تهاتر روزبه‌روز داغ‌تر شد.

امروز مبادلات در سطح کلان به‌صورت معاوضه صورت می‌گیرد. دیگر بحث تعویض یک واحد آپارتمان با یک دستگاه سونوتا نیست. مبادلات فراتر از اینها پیش رفته است. برای نمونه شهرکی ساحلی با مجموعه ویلاهایی لوکس، چند صد‌میلیاردتومان قیمت خورده است. صاحبش در بازار راکد فعلی می‌خواهد این ویلاها را هرطورشده به فروش برساند اما چند خودرو می‌تواند در این معامله طرف حساب شهرک ویلایی او شود؟

معاوضه خودرو

معاوضه خودرو با واحدهای تولیدی

معاوضه خودرو با ملک های صنعتی  اتفاق دیگر در اقتصاد کشور است که علاوه بر صاحبان ملک و ویلا که حاضر به معاوضه شده‌اند صاحبان کارخانه‌ها، انواع مزارع و دامداری‌ها و مرغداری‌ها هم آگهی معاوضه واحد خود را با خودرو در روزنامه‌ها منتشر می‌کنند. تورقی در بخش فروش واحدهای تولیدی نامبرده می‌تواند انبوهی از مواردی را مقابلتان به نمایش بگذارد که حاضر به معاوضه شده‌اند. این یعنی فردی که تاکنون در واحد دامداری یا مزرعه یا حتی کارخانه تاسیسی خود مشغول فعالیت بوده؛ امروز سود را در داشتن خودرو می‌بیند تا ادامه فعالیت تولیدی‌اش.

رکودی که در سطرهای بالا برای بازار مسکن از آن نام بردیم در سایر بخش‌های کشور هم وجود دارد. بر همین اساس نیز تمام تلاش دولت برای برطرف کردن این رکود البته با شرط کمتر تورمی‌شدن اقتصاد قرار گرفته است. چندسالی هست که خبر تعطیلی واحدهای تولیدی و رکود گسترش‌یافته در اقتصاد کشور را می‌شنویم اما امروز این رکود را با دیدن آگهی‌های معاوضه  خودرو باواحدهای تولیدی با  به طور ملموس‌تری درک می‌کنیم. ذکر این نکته هم لازم است که در نیم‌سال اول جاری، دولت آمارهایی اعلام کرده که فارغ از همه نقدهایی که به آن شده است؛ از بهبودی اوضاع حکایت دارد.

معاوضه خودرو

نمونه‌های اینچنینی درخصوص مرغداری‌ها هم بسیار دیده می‌شود. در سال‌هایی که تب احداث مرغداری بالا گرفته بود؛ وزارتخانه متولی دست‌ رد به سینه هیچ متقاضی‌ای نمی‌زد. به این ترتیب مجوزها یکی پس از دیگری صادر و واحدها احداث می‌شد. کار به جایی رسید که بعد از مدتی ظرفیت‌های تولید آنقدر از میزان مصرف بالا گرفت که حالا به فکر صادرات افتادند و در مواقعی که بازارهای صادراتی خواهان تولیدات ما نبود هم این واحدها در معرض تعطیلی قرار گرفتند. در آگهی‌ها هم می‌توان به شمار زیاد  معاوضه مرغداری‌ها با معاوضه خودرو رسید. خلاصه از مزارع گندم و تاکستان انگور و باغات سیب و گلابی گرفته تا واحدهای دامداری، مرغداری و پرورش ماهی را در آگهی‌های معاوضه می‌توانید پیدا کنید. انواع کارخانه‌ها و انبار، سالن و سوله هم که جای خود دارد.

ثبت آگهی رایگان

اگر تصمیم به فروش و یا معاوضه خودرو خود در تهران و یا شهرستان ها را دارید ، میتوانید از خدمات رایگان سایت بده بستان استفاده کرده و همین حالا اگهی معاوضه خود را از این بخش ثبت نمائید.

همین حالا آگهی خود را به صورت رایگان ثبت کنید...

ثبت آگهی

2 thoughts on “معاوضه خودرو

 • آذر ۱۲, ۱۳۹۶ at ۲:۱۲ ب٫ظ
  Permalink

  ممنون اطلاعات کاملی بود

  Reply
 • آذر ۲۷, ۱۳۹۶ at ۹:۱۵ ب٫ظ
  Permalink

  ممنون عالی بود

  Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *